Πρώτη και μάλιστα εντός έδρας νίκη για τη γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ, απέναντι στις Σειρήνες Γρεβενών με σκορ 2-1.Τα τέρματα της ΑΕΛ πέτυχε η Γιάνεβα με σουτ στο 34′ και απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 89′.
Η ομάδα των Γρεβενών είχε ισοφαρίσει προσωρινά με σουτ της Τάσιου στο 37′ σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Νεάπολης Λάρισας, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Women’s Football League.
ΑΕΛ (Δημήτρης Βλάχος): Σιβούδη, Κοντού, Γιάννη, Σκωτεινιώτη, Γκριβάζ (46′ Μίσσια) Ρουμελιώτη (71′ Ζαχείλα), Νικολαΐδου, Καπαρέλη, Γιάνεβα, Ζέλεβα (90+1′ Μπουλμπούλη), Κιόκο.
Σειρήνες Γρεβενών (Χρήστος Καλύβας): Μπουρτούνη, Αμαραντίδου, Αγγελίδου, Μουρατίδου, Φραγγοπούλου, Ντόρκας, Κελεμένι, Κωσταρέλα, Μπόζιαρη, Βλάχου, Τάσιου.
Αγωνίστηκαν ακόμα οι: Ισπογλίδου, Μπούκα
Βαθμολογία:
1. ΑΕΚ 7
2. ΠΑΟΚ 6*
3. Παναθηναϊκός 6
4. ΟΦΗ 6*
5. Αστέρας Τρίπολης 6
6. ΑΕΛ 4
7. Νέες Ατρόμητου 4
8. Καστοριά 4
9. ΑΟ ΡΕΑ 3*
10. Βόλος 3*
11. Ολυμπιάδα Υμηττού 0*
12. Σειρήνες Γρεβενών 0
13. Τρίκαλα 0**
14. Ελπίδες Καρδίτσας 0*
* Έχουν παιχνίδι λιγότερο
Η επόμενη 4η αγωνιστική
Τρίκαλα – Αστέρας Τρίπολης
ΑΕΛ – Βόλος
Ολυμπιάδα Υμηττού – ΡΕΑ
ΑΕΚ – Νέες Ατρομήτου
ΠΑΟΚ – Καστοριά
Σειρήνες Γρεβενών – Παναθηναϊκός
Ελπίδες Καρδίτσας – ΟΦΗ