Η ΚΕΔ/ΕΠΟ όρισε τους διαιτητές της 13ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Super League 2. Τον αγώνα της ΑΕΛ με τον Απόλλωνα Πόντου, θα διευθύνει ο 38χρονος, Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (φωτό), ιδιοκτήτης ξενοδοχειακής επιχείρησης στο επάγγελμα, από το σύνδεσμο Ηπείρου.
Ο συγκεκριμένος διαιτητής είχε σφυρίξει την ΑΕΛ φέτος στην εκτός έδρας νίκη επί του Απόλλωνα Λαρισας (26/11/2022) με 2-0 για την Super League 2.
Βοηθοί του θα είναι οι Θεόφιλος Μωυσιάδης και Θανάσης Θανασιάς της ΕΠΣ Ηπείρου, με τέταρτο τον Κωνσταντίνο Μπούμπα του ίδιου συνδέσμου.
– Αξίζει να σημειωθεί πως η ΚΕΔ επανέφερε (!) τον Κωνσταντίνο Πουλικίδη, που θα είναι τέταρτος διαιτητής στην αναμέτρηση Αναγέννηση Καρδίτσας – Βέροια.
Αναλυτικά:
Super League 2 – 13η αγωνιστική
Κυριακή 29/01 – 14:45
Α’ Όμιλος
ΠΑΟΚ Β’-Πανσερραϊκός (Σάββατο 28/01 – 13:45)
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Μηνούδης (Πιερίας), Μπαλιάκας (Κοζάνης)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Βέροια
Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Κουβαλάκης (Δράμας)
Απόλλων Πόντου-ΑΕΛ
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Θανασίας (Ηπείρου)
Απόλλων Λάρισας-Αλμωπός Αριδαίας
Διαιτητής: Μελιτζανίδης (Ημαθίας)
Βοηθοί: Ντάβελας (Μακεδονίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
Διαγόρας-Μακεδονικός
Διαιτητής: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Νικολάου (Αθηνών), Παύλος (Δυτ.Αττικής)
Νίκη Βόλου-Ηρακλής
Διαιτητής: Δραγάτης (Αν.Αττικής)
Βοηθοί: Καλλής (Αν.Αττικής), Ισσα (Αθηνών)
Ηρακλής Λάρισας-Παναθηναϊκός Β’ (28/01 14:45)
Διαιτητής: Κεχαγιάς (Κοζάνης)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας), Κοτανίδου (Δράμας)
Β’ Όμιλος
ΑΕΚ Β’-Χανιά (Παρασκευή 27/01 – 15:15)
Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά)
Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Φίλος (Βοιωτία)
Καλλιθέα-Ηλιούπολη (Δευτέρα 30/01 – 15:15)
Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)
Βοηθοί: Κολλιακός (Αθηνών), Αρμακόλας (Κυκλάδων)
Προοδευτική-Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδας)
ΠΑΟ Ρουφ-Αιγάλεω (Δευτέρα 30/01 – 14:45)
Διαιτητής: Χρονίας (Αχαΐας)
Βοηθοί: Χλεμπογιάννης (Φωκίδας), Σγουράκης (Πειραιά)
Ηρόδοτος-Παναχαϊκή
Διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθηνών), Μητροφάνης (Αθηνών)
Κηφισιά-Επισκοπή
Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Παπαδοπούλου (Μακεδονίας)
ΟΦ Ιεράπετρας-Καλαμάτα
Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών), Μαραθωνίτης (Αθηνών)