Ο Ολυμπιακός Β’ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του, στη Super League 2 νικώντας με το ευρύ 4-1 τον Παναθηναϊκό Β’ στη Λεωφόρο, αποτέλεσμα με το οποίο και οι δύο ομάδες αποχαιρέτησαν την κατηγορία καθώς έχουν υποβιβαστεί στη Γ’ Εθνική.
Ο Μπα άνοιξε το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό για τον Ολυμπιακό και η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 30′ από το Καλοσκάμη, ο οποίος έκανε το 1-1. Στο δεύτερο μέρος, οι Πειραιώτες χρειάστηκαν δύο λεπτά (50′-52′) για να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων χάρη και πάλι στον Μπα αλλά και τον Σαπουντζή. Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπα που έκανε χατ-τρικ.
Παναθηναϊκός Β’ – Ολυμπιακός Β’ 1-4
Σκόρερ: 30′ Καλοσκάμης – 1′, 50′, 75′ Μπα, 52′ Σαπουντζής
Παναθηναϊκός Β’: Καρακασίδης, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Καλοσκάμης (75′ Χατζηϊωάννου), Φουρτάδο, Κρυπαράκος (85′ καρβούνης), Σαρδέλης (66′ Μαντσίνι), Νταμπίζας, Λάμψιας (75′ Τσεβάς), Καραμπάς (66′ Τουρκοχωρίτης)
Ολυμπιακός Β’: Μπότης, Μπα (75′ Βλαχομήτρος), Λάιτνερ (80′ Καράκουτης), Ρέτσος, Μαρουδής, Μαρίνος, Κατσουλίδης (46’Αργυρίου), Ιμπαγάσα (71′ Πατήρας), Σαπουντζής, Τανούλης, Πινακάς (46′ Σγουρός)