Το Αιγάλεω κέρδισε με σκορ 1-0 την Παναχαϊκή και τερμάτισε στην πρώτη θέση των Play out του Β’ ομίλου της Super League 2.
Οι δύο ομάδες έχουν συγκομιδή 30 βαθμών, με το Αιγάλεω να παίρνει την έκτη θέση και με την Παναχαϊκή να είναι στην έβδομη θέση, αφού το Σίτι υπερτερεί στην ισοβαθμία.
Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Παυλάκης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη στο 76′, δίνοντας το προβάδισμα στο Αιγάλεω. Οι Πατρινοί είχαν ευκαιρία με την κεφαλιά του Αλιμπέ, με τον τερματοφύλακα Κυρίτση να διώχνει με επέμβαση σε κόρνερ την μπάλα.
Αιγάλεω-Παναχαϊκή 1-0
Σκόρερ: Παυλάκης 76′
ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης (87′ Φοντάλης), Πολίτης (46′ Παυλάκης), Τάμπας, Μπάρδας, Καρρίκι (46′ Ζιούλης), Κωνσταντακόπουλος (60′ Ζαρόκωστας), Γαρουφαλιάς, Μπάμπης, Νταβιώτης (83′ Τσούπανος), Δημητριάδης, Μπουλλάρι.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Τάτσης): Οικονομάκης, Τσκάνης (82′ Νάστος), Μασούρας, Γαϊτανίδης (52′ Αλιμπέ), Μπαξεβάνος, Καραγιάννης (82′ Ιατρούδης), Τραορέ (69′ Παλαηλιού), Προύντζος, Ντε Τομάς (82′ Πετράτος), Ζέκχοφ, Σμάλης.