Mία νίκη -“χρυσάφι” στην προσπάθεια που καταβάλλει για να πλασαριστεί σε μία θέση που οδηγεί στα play off πέτυχε το Σάββατο ο Άρης στην Τρίπολη.
Οι «κιτρινόμαυροι» επιβλήθηκαν με 2-0 σκορ των Αρκάδων στο «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1, χάρη στα γκολ των Καμαρά (41′) και Σάσα (90+7′), κάνοντας έτσι άλμα εξάδας!
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, είχαν ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, μεταξύ αυτών δοκάρι σε προσπάθεια του Αντριαν Ριέρα, ωστόσο γνώρισαν την τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους.
Κίτρινες: Μουνάφο, Σίτο, Μπαράλες, Ατιένζα, Κρεσπί – Κουέστα, Σούντγκρεν, Μαντσίνι, Ματέο.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κάστανο, Ατιένζα (90’+1’ Μπενίτο), Καρμόνα, Άλβαρες, Βαλιέντε (76’ Ιγκλέσιας), Μουνάφο, Σίτο (76’ Τιλίκα), Ριέρα (59’ Κρεσπί), Σονί (59’ Καπίγια), Μπαράλες.
ΑΡΗΣ (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Σάσα, Εντιαγέ (59’ Μπερτόγλιο / 67’ Ματέο), Μαντσίνι, Ιτούρμπε (59’ Γκάμα), Ματίγια (68’ Ντουκουρέ), Καμαρά (82’ Μπεναλουάν).