Image
Tuesday, 22 March 2016 22:15

Επιτυχίες για τον Λαρισαϊκό στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Τ.Κ.Β.Ε.

Newsroom

Με 2 Πανελλήνια ρεκόρ, 2 όρια για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων - νεανίδων και 26 μετάλλια επέστρεψε ο Α.Ο. Λαρισαϊκός - Τιτάνες...

μετά την ολοκλήρωση του χειμερινού Πρωταθλήματος τεχνικής κολύμβησης Βορείου Ελλάδος, που διεξήχθη στη Θεσσαλονίκη στις 19 και 20 Μαρτίου.

Στους αγώνες συμμετείχαν 23 ομάδες με 235 αθλητές και ο λαρισινός σύλλογος, κατετάγη 5ος στη συνολική βαθμολογία.

Αναλυτικά οι αθλητές μας πέτυχαν τις εξής επιδόσεις:

Παπανικολάου Δήμητρα:
1η θέση στα 800μ. επιφάνεια με χρόνο 7:19:98 που αποτελεί Πανελλήνιο ρεκόρ και όριο πρόκρισης για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων-νεανίδων, που θα διεξαχθεί στη Γαλλία 4 με 11 Ιουλίου 2016.
1η θέση στα 1500μ. επιφάνεια με χρόνο 14:03:45 που αποτελεί Πανελλήνιο ρεκόρ και επίσης όριο πρόκρισης για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα νέων-νεανίδων.

Λάμπα Μαρία:
1η θέση στα 100μ. και στα 400μ. υποβρύχιο.
2η θέση στα 200μ. επιφάνεια.

Καρατσιβή Αθανασία:
1η θέση στα 200μ. επιφάνεια.
2η θέση στα 400μ. επιφάνεια.
3η θέση στα 800μ. επιφάνεια.

Μότσια Αρετή:
1η θέση στα 400μ. επιφάνεια.
4η θέση στα 100μ. επιφάνεια.

Φρέτζιου Αναστασία:
2η θέση στα 100μ. BiFin
3η θέση στα 50μ. BiFin
3η θέση στα 200μ. BiFin

Νούσια Όλγα:
2η θέση στα 200μ. BiFin

Λυμπέριου Μαρία:
4η θέση στα 50μ. επιφάνεια
4η θέση στα 100μ. επιφάνεια
4η θέση στα 200μ. επιφάνεια

Σιδηροπούλου Δέσποινα:
4η θέση στα 200μ. ΒiFin
5η θέση στα 100μ. BiFin
6η θέση στα 50μ. BiFin

Γκουρσιάνη Κων/να:
9η θέση στα 200μ. BiFin
10η θέση στα 100μ. BiFin

Ζαχείλας Χαράλαμπος:
1η θέση στα 200μ. επιφάνεια
2η θέση στα 400μ. επιφάνεια
2η θέση στα 800μ. επιφάνεια

Παπανικολάου Αλέξανδρος:
1η θέση στα 100μ. υποβρύχιο
1η θέση στα 400μ. υποβρύχιο
3η θέση στα 100μ. επιφάνεια

Κόρακας Στέφανος:
2η θέση στα 50μ. επιφάνεια
3η θέση στα 100μ. επιφάνεια
3η θέση στα 200μ. επιφάνεια

Μπάρδη Χρήστος:
1η θέση στα 400μ. υποβρύχιο
7η θέση στα 50μ. άπνοη
8η θέση στα 100μ. επιφάνεια

Μητάκος Βασίλειος:
2η θέση στα 100μ. υποβρύχιο
4η θέση στα 50μ. άπνοη
5η θέση στα 50μ. επιφάνεια

Ευαγγέλου Αθανάσιος:
3η θέση στα 1500μ. επιφάνεια
4η θέση στα 200μ. επιφάνεια
6η θέση στα 100μ. υποβρύχιο

Λάππας Γεώργιος:
5η θέση στα 50μ. BiFin
5η θέση στα 100μ. BiFin

Πλιάκας Γεώργιος:
5η θέση στα 200μ. BiFin
8η θέση στα 50μ. BiFin
8η θέση στα 100μ. BiFin

Ζαϊρές Δημήτριος:
10η θέση στα 50μ. BiFin
10η θέση στα 50μ. άπνοη


Ομαδικά:
Λάππας Γεώργιος
Μητάκος Βασίλειος
Παπανικολάου Αλέξανδρος
Μπάρδη Χρήστος
3η θέση στα 4Χ100μ. επιφάνεια ανδρών.

- Το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές του για την προσπαθεια και τις υψηλές τους επιδόσεις, καθώς και τους προπονητές του τμήματος, κ.κ. Σταύρου Βασίλειο και Παπαδημητρούλα Παναγιώτη.