Saturday, 16 November 2019 22:03

Β’ Εθνική (Βορράς) - 7η αγωνιστική: Καλπάζει ο Γ.Σ. Φαρσάλων! (αποτ., βαθμ.)

Written by

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Φαρσάλων έστησε ακόμη ένα «πάρτι» την φετινή σεζόν αυτή την φορά κόντρα στο Έσπερο Λαμίας εντός έδρας τον οποίο και κέρδισε κατά κράτος όπως μαρτυρά και το τελικό σκορ 98 – 81.

Έτσι οι Φαρσαλινοί μετά από 7 αγωνιστικές μετρούν 6 νίκες και 1 ήττα και προχωράνε ακόμη πιο δυναμικά στην συνέχεια του πρωταθλήματος!

Οι παίκτες του Γρηγόρη Γιασάρη είχαν καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης το "πάνω χέρι" και μάλιστα στο μεγαλύτερο ποσοστό της σε διψήφια διαφορά.

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 98-81
Δεκάλεπτα: 29-18, 54-30, 71-56, 98-81
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

Γ.Σ. Φαρσάλων (Γιασσάρης-Ρίζος): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 16 (1), Τσούμας 19 (1), Βρεττάς 20 (4), Πεταλωτής 11 (2), Μουλάς 2, Τσούκας 16 (5), Δέσπος 14.
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης – Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 8, Μούσα 21, Λάμπας, Στογιάνοβιτς 24 (3), Pουμελιώτης 11 (3), Παπανικολάου 2, Φύκας, Σεριαναι, Tσιμίδης 5 (1), Δέχρετζης 4, Μάτζουκας 6 (1), Γκιρίτσης.

Β’ Εθνική (Βορράς)
7η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα : 

Ευκαρπία-Πρωτέας Γρεβενών 72-74
Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ 73-63
Στρατώνι-Πολύγυρος 77-82
ΠΑΣ Γιάννινα-ΚΑΟ Χαλκιδικής 111-38
Γ.Σ. Φαρσάλων-Έσπερος Λαμίας 96-81
Κομοτηνή-Δόξα Λευκάδας 72-79
Καβάλα-Γέφυρα 63-62
Μαχητές Πεύκων –Αίας Ευόσμου 69-75

Βαθμολογία:

1. ΠΑΣ Γιάννινα (7-0) 14
2. Δόξα Λευκάδας (6-1) 13
—————————————
3. Γ.Σ. Φαρσάλων (6-1) 13
4. ΕΚ Καβάλας (5-2) 12
5. ΠΣ Ευκαρπίας (4-3) 11
6. Ερμής Λαγκαδά (4-3) 11
7. ΧΑΝΘ (4-3) 11
8. ΑΟ Πολυγύρου (4-3) 11
9. Αίας Ευόσμου (3-4) 10
10. Πρωτέας Γρεβενών (3-4) 10
11. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (3-4) 10
12. ΚΣ Γέφυρας (2-5) 9
—————————————
13. Στρατώνι (2-5) 9
14. ΓΑΣ Κομοτηνή (2-5) 9
15. Εσπερος Λαμίας (1-6) 8
16. ΚΑΟ Χαλκιδικής (0-7) 7

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 24/11):

ΧΑΝΘ – Ευκαρπία
Αίας Ευόσμου – Ερμής Λαγκαδά
Πολύγυρος – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (23/11)
Πευκοχώρι – Στρατώνι
ΠΑΣ Γιάννινα – Γ.Σ. Φαρσάλων
Πρωτέας Γρεβενών – ΓΑΣ Κομοτηνή
Δόξα Λευκάδας – Καβάλα
Γέφυρα – Έσπερος Λαμίας