Saturday, 10 October 2020 20:24

Α1 ΕΠΣΛ / 2η: "Βροχή" τα γκολ! (αποτ., βαθμ.)

Written by

"Βροχή" τα γκολ που σημειώθηκαν το Σάββατο (10/10) στην Α1’ ΕΠΣΛ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής ημέρας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Βερδικούσια-Νεάπολη 4-0

Δένδρα-Πλατανούλια 3-1

Ιπποκράτης-Λαρισαϊκός 0-1

Δρυμός-Βαλανίδα 3-2

Ροδιακός-Ακαδημία Τυρνάβου 4-4

Ευαγγελισμός-Δασοχώρι 2-4

Η βαθμολογία (2η αγωνιστική)

1. Βερδικούσια 6-0 6

2. Ακαδημία Τυρνάβου 7-6 4

3. Δασοχώρι 6-4 4

4. Δένδρα 4-2 4

5. Λαρισαϊκός 2-1 4

6. Δρυμός 4-3 4

7. Ροδιακός 5-5 2

8. Βαλανίδα 4-5 1

9. Νεάπολη 1-5 1

10. Πλατανούλια 2-4 1

11. Ευαγγελισμός 4-7 0

12. Ιπποκράτης 0-3 0

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 18/10, 16:00)

Νεάπολη-Πλατανούλια

Λαρισαϊκός-Βερδικούσια

Βαλανίδα -Δένδρα

Ακαδημία Τυρνάβου-Ιπποκράτης

Ευαγγελισμός-Δρυμός

Δασοχώρι-Ροδιακός

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αιγάνη-Συκούριο 0-1

Χάλκη-Καλοχώρι (δ.δ.)

Μελισσοχώρι-Γλαύκη 0-0

Πανιώνιος-Μελιβοία 1-0

Μαρμαρίνη-Προμηθέας 1-0

Γαλήνη-Πυργετός 3-1

Η βαθμολογία (2η αγωνιστική)

1. Γαλήνη 6-2 6

2. Συκούριο 2-0 6

3. Πανιώνιος 2-0 6

4. Γλαύκη 4-3 4

5. Αιγάνη 2-2 3

6. Μελιβοία 2-2 3

7. Μαρμαρίνη 4-4 3

8. Μελισσοχώρι 1-2 1

9. Πυργετός 2-5 0

10. Προμηθέας 1-4 0

11. Καλοχώρι 0-1 0

12. Χάλκη 0-1 0

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 18/10, 16:00)

Συκούριο-Καλοχώρι

Γλαύκη-Αιγάνη

Μελιβοία-Ηρακλής Χάλκης

Προμηθέας-Μελισσοχώρι

Γαλήνη-Πανιώνιος

Πυργετός-Μαρμαρίνη

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Υπέρεια-Ραχούλα (αναβολή)

Χαλκιάδες-Αναγέννηση Φαρσάλων 1-1

Μάνδρα-Βούναινα α.α. 3-0

Ναρθάκι-Πελασγιώτιδα 1-2

Φορτούνα Κουτσοχέρου-Άγιοι Ανάργυροι 2-1

Ανθούπολη-Ελευθεραί 0-4

Η βαθμολογία (2η αγωνιστική)

1. Κουτσόχερο 5-1 6

2. Ελευθεραί 4-0 4

3. Χαλκιάδες 3-1 4

4. Πελασγιώτιδα 2-1 4

5. Ναρθάκι 2-2 3

6. Άγιοι Ανάργυροι 4-4 3

7. Μάνδρα 3-0 3

8. Αναγέννηση Φ. 1-2 1

9. Ανθούπολη 2-7 0

10. Ραχούλα 0-2 0

11. Υπέρεια 0-0 0

*Τα Βούναινα έχουν παραιτηθεί από το πρωτάθλημα.

*Ραχούλα και Μάνδρα έχουν ένα ματς λιγότερο ενώ η Υπέρεια δύο

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 17/10, 16:00)

Ραχούλα-Αναγέννηση Φαρσάλων

Βούναινα-Υπέρεια

Πελασγιώτιδα-Χαλκιάδες

Άγιοι Ανάργυροι-Μάνδρα

Ανθούπολη-Ναρθάκι

Ελευθεραί- Φορτούνα Κουτσοχέρου