Saturday, 07 March 2020 18:22

Α1 ΕΠΣΛ - 22η: Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι (αποτ., βαθμ.)

Written by

Με νίκες συνέχισαν για την 22η αγωνιστική ημέρα της Α1 ΕΠΣΛ, οι πρωτοπόροι τόσο στον 1ο, όσο και στον 2ο όμιλο με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο και τον δείκτη της αγωνίας να ανεβαίνει συνεχώς. (φωτό Δήμητρα Γιάννουλης)

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ακαδημία Τυρνάβου-Συκούριο 1-2

Δήμητρα Γιάννουλης-Αιγάνη 1-0

Πανιώνιος-Δένδρα 1-1

Βερδικούσια-Σ.Σ. Ραψάνης 3-0

Κουλούρι-Πελασγιώτιδα 0-0

Δρυμός-Μελιβοία 1-2

Ιπποκράτης-Γόννοι 0-2

Μαρμαρίνη-Βαλανίδα 1-1

Η βαθμολογία (22η αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης 38-7 58

2. Γόννοι 47-17 49

-------------------------------------------

3. Δένδρα 36-28 43

4. Πελασγιώτιδα 32-21 37

5. Πανιώνιος 32-25 36

6. Δρυμός 33-19 34

7. Μελιβοία 36-33 32

8. Βερδικούσια 34-30 29

9. Συκούριο 30-28 27

10. Ιπποκράτης 33-35 26

11. Κουλούρι 20-35 26

12. Βαλανίδα 20-36 20

------------------------------------------

13. Μαρμαρίνη 20-37 18

------------------------------------------

14. Ακαδημία Τυρνάβου 21-39 17

15. Αιγάνη 29-40 16

16. Σ.Σ. Ραψάνης17-48 10

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 15/3, 16:00)

Συκούριο-Αιγάνη

Δένδρα-Ακαδημία Τυρν.

Σ.Σ. Ραψάνης-Δήμητρα Γιάνν.

Πελασγιώτιδα-Πανιώνιος

Μελιβοία-Βερδικούσια

Γόννοι-Κουλούρι

Μαρμαρίνη-Δρυμός

Βαλανίδα-Ιπποκράτης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Υπέρεια-Παναγροτικός 2-4

Γλαύκη-Προμηθέας 0-2

Νέα Πολιτεία-Βούναινα 1-0

Πύρρος-Γαλήνη 3-2

Ναρθάκι-Αναγέννηση Φ. (Κυριακή 8/3, 15:00)

Ελευθεραί-Λαρισαϊκός 2-0

Αγ. Ανάργυροι-Βαμβακού 1-0

Ραχούλα-Μελισσοχώρι (Κυριακή 8/3, 15:00)

Η βαθμολογία (23η αγωνιστική)

1. Πύρρος 38-21 49

2. Παναγροτικός 50-27 47

----------------------------------------

3. Νέα Πολιτεία 44-26 44

4. Βούναινα 43-21 42

5. Μελισσοχώρι 36-24 37

6. Ελευθεραί 25-16 37

7. Υπέρεια 39-31 35

8. Βαμβακού 32-32 32

9. Ραχούλα 39-30 29

10. Ναρθάκι 40-35 28

11. Άγιοι Ανάργυροι 22-22 28

12. Προμηθέας 23-33 23

----------------------------------------

13. Λαρισαϊκός 21-38 18

----------------------------------------

14. Γαλήνη 16-34 15

15. Γλαύκη 15-52 12

16. Αναγέννηση Φ. 11-53 7

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 15/3, 16:00)

Μελισσοχώρι-Παναγροτικός

Προμηθέας-Ραχούλα

Βούναινα-Υπέρεια

Γαλήνη-Γλαύκη

Αναγέννηση Φ.-Νέα Πολιτεία

Λαρισαϊκός-Πύρρος

Αγ. Ανάργυροι-Ναρθάκι

Βαμβακού-Ελευθεραί