Sunday, 16 February 2020 19:02

Α1 ΕΠΣΛ - 20η: Σταθερά στην κορυφή η Δήμητρα Γιάννουλης και ο Πύρρος (αποτ., βαθμ.)

Written by

Δύσκολα αλλά τίμια και με σκορ 0-1, πέρασε από τη Βερδικούσια η Δήμητρα Γιάννουλης και αύξησε τη διαφορά της στη κορυφή του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Πανιώνιος-Συκούριο 1-4

Βερδικούσια-Δήμητρα Γιάννουλης 0-1

Κουλούρι-Ακαδημία Τυρνάβου 1-1

Δρυμός-Αιγάνη 5-1

Ιπποκράτης-Δένδρα 2-2

Βαλανίδα-Σ.Σ. Ραψάνης 3-0

Μαρμαρίνη-Πελασγιώτιδα 2-2

Μελιβοία-Γόννοι 2-2

Η βαθμολογία (20η αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης 36-7 52

2. Γόννοι 44-16 43

3. Δένδρα 33-27 39

4. Πελασγιώτιδα 30-21 33

5. Δρυμός 32-17 33

6. Πανιώνιος 29-24 32

7. Βερδικούσια 31-25 26

8. Μελιβοία 31-32 26

9. Ιπποκράτης 32-31 26

10. Κουλούρι 20-33 25

11. Συκούριο 28-26 24

12. Βαλανίδα 19-32 19

13. Μαρμαρίνη 19-35 17

14. Ακαδημία Τυρνάβου 20-35 17

15. Αιγάνη 24-39 13

16. Σ.Σ. Ραψάνης17-45 9

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 22/2, 15:00)

Συκούριο-Δήμητρα Γιάννουλης

Ακαδημία Τυρνάβου-Πανιώνιος

Αιγάνη-Βερδικούσια

Δένδρα-Κουλούρι

Σ.Σ. Ραψάνης-Δρυμός

Πελασγιώτιδα-Ιπποκράτης

Μελιβοία-Βαλανίδα

Γόννοι-Μαρμαρίνη

- Εντυπωσιακή ήταν η 20η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας με τα «φαβορί» να ανατρέπουν τα εις βάρους τους σκορ στο φινάλε των αναμετρήσεων τους.

Νίκη που τον διατήρησε πρώτο πέτυχε ο Πύρρος (3-1 τη Ραχούλα), ενώ στη δεύτερη θέση παρέμειναν η Αστραπή Νέας Πολιτείας (2-1 την Υπέρεια), ο Παναγροτικός Νίκαιας (2-4 στο Ναρθάκι με ανατροπή).

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Γλαύκη-Μελισσοχώρι 1-2

Νέα Πολιτεία-Υπέρεια 2-1

Πύρρος-Ραχούλα 3-1

Ναρθάκι-Παναγροτικός 2-4

Ελευθεραί-Προμηθέας 1-2

Βαμβακού-Βούναινα 2-2

Αγ. Ανάργυροι-Γαλήνη 2-0

Αναγέννηση Φ.-Λαρισαϊκός 0-4

Η βαθμολογία (20η αγωνιστική)

1. Πύρρος 30-18 43

2. Νέα Πολιτεία 42-23 41

3. Παναγροτικός 43-24 41

4. Βούναινα 40-19 39

5. Υπέρεια 37-26 35

6. Μελισσοχώρι 35-24 34

7. Ελευθεραί 23-16 33

8. Βαμβακού 29-30 29

9. Ναρθάκι 39-32 28

10. Ραχούλα 32-29 26

11. Άγιοι Ανάργυροι 21-21 25

12. Προμηθέας 20-28 20

13. Λαρισαϊκός 20-36 15

14. Γαλήνη 14-31 14

15. Γλαύκη 14-43 12

16. Αναγέννηση Φ. 10-50 7

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 29/02, 15:00)

Μελισσοχώρι-Υπέρεια

Ραχούλα-Γλαύκη

Παναγροτικός-Νέα Πολιτεία

Προμηθέας-Πύρρος

Βούναινα-Ναρθάκι

Γαλήνη-Ελευθεραί

Αναγέννηση Φ.-Βαμβακού

Λαρισαϊκός-Αγ. Ανάργυροι