Saturday, 25 January 2020 18:50

Α1 ΕΠΣΛ - 17η: Η Δήμητρα Γιάννουλης μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής (αποτ., βαθμ.)

Written by

Η Δήμητρα Γιάννουλης (φωτό) θριάμβευσε στο ντέρμπι κορυφής με τους Γόννους επικρατώντας με σκορ 3-0 ενώ στον 2ο όμιλο το Ελευθεραί πέτυχε τη νίκη της ημέρας με 1-0 απέναντι στον πρωτοπόρο Πύρρο, με τα Βούναινα να περνάνε στην κορυφή της βαθμολογίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Συκούριο-Δρυμός 0-0

Κουλούρι-Ιπποκράτης 0-2

Βερδικούσια-Βαλανίδα 4-0

Πανιώνιος-Μαρμαρίνη 3-0

Δήμητρα Γιάννουλης-Γόννοι 3-0

Ακαδημία Τυρνάβου-Μελιβοία 1-2

Αιγάνη-Πελασγιώτιδα 1-2

Δένδρα-Σ.Σ. Ραψάνης 2-1

Η βαθμολογία (17η αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης 33-7 43

2. Γόννοι 38-13 36

3. Δένδρα 29-23 35

4. Δρυμός 27-15 29

5. Πανιώνιος 25-19 28

6. Πελασγιώτιδα 22-17 26

7. Βερδικούσια 30-22 25

8. Κουλούρι 19-30 23

9. Ιπποκράτης 28-27 23

10. Μελιβοία 27-27 22

11. Συκούριο 22-24 17

12. Βαλανίδα 14-29 15

13. Ακαδημία Τυρνάβου 18-32 15

14. Μαρμαρίνη 15-31 13

15. Αιγάνη 21-31 12

16. Σ.Σ. Ραψάνης 15-36 9

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 2/2, 11:00)

Κουλούρι-Συκούριο

Δρυμός-Βερδικούσια

Ιπποκράτης-Πανιώνιος

Βαλανίδα-Δήμητρα Γιάννουλης

Μαρμαρίνη-Ακαδημία Τυρνάβου

Γόννοι-Αιγάνη

Μελιβοία-Δένδρα

Σ.Σ. Ραψάνης-Πελασγιώτιδα

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Μελισσοχώρι-Ναρθάκι 4-0

Πύρρος-Ελευθεραί 0-1

Νέα Πολιτεία-Βαμβακού 2-0

Γλαύκη-Αγ. Ανάργυροι 1-1

Υπέρεια-Λαρισαϊκός 3-0

Ραχούλα-Αναγέννηση Φ. 7-0

Παναγροτικός-Γαλήνη 2-0

Προμηθέας-Βούναινα 0-2

Η βαθμολογία (17η αγωνιστική)

1. Βούναινα 35-14 36

2. Πύρρος 22-14 34

3. Παναγροτικός 37-21 34

4. Νέα Πολιτεία 34-18 32

5. Υπέρεια 35-22 32

6. Μελισσοχώρι 32-19 31

7. Ελευθεραί 20-13 30

8. Βαμβακού 26-26 27

9. Ναρθάκι 32-24 25

10. Ραχούλα 30-23 25

11. Άγιοι Ανάργυροι 18-20 20

12. Προμηθέας 13-26 13

13. Λαρισαϊκός 14-33 11

14. Γαλήνη 10-28 10

15. Γλαύκη 11-38 9

16. Αναγέννηση Φ. 9-38 7

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 2/2, 15:00)

Πύρρος-Μελισσοχώρι

Ναρθάκι-Νέα Πολιτεία

Ελευθεραί-Γλαύκη

Βαμβακού-Υπέρεια

Αγ. Ανάργυροι-Ραχούλα

Λαρισαϊκός-Παναγροτικός

Αναγέννηση Φ.-Προμηθέας

Βούναινα-Γαλήνη