Monday, 20 January 2020 01:21

Α1 ΕΠΣΛ - 16η: Μόνοι στην κορυφή! (αποτ., βαθμ.)

Written by

Η Δήμητρα Γιάννουλης (φωτό από το ματς με την Πελασγιώτιδα) και ο Πύρρος απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής σε 1ο και 2ο όμιλο της Α1 ΕΠΣΛ, με τον Προμηθέα να κάνει το «μπαμ» της αγωνιστικής κερδίζοντας εκτός έδρας με 2-1 τον Παναγροτικό Νίκαιας.

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΛ ήταν τα εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ιπποκράτης-Συκούριο 1-0

Βαλανίδα-Δρυμός 1-2

Μαρμαρίνη-Κουλούρι 1-1

Γόννοι-Βερδικούσια  2-0

Μελιβοία-Πανιώνιος 1-2

Πελασγιώτιδα-Δήμητρα Γιάννουλης 0-1

Σ.Σ. Ραψάνης-Ακαδημία Τυρνάβου 2-2

Αιγάνη-Δένδρα  0-1

Η βαθμολογία (16η αγωνιστική)

1. Δήμητρα Γιάννουλης 30-7 40

2. Γόννοι 38-10  36

3. Δένδρα 27-22 32

4. Δρυμός 27-15  28

5. Πανιώνιος 22-19  25

6. Πελασγιώτιδα 20-16  23

7. Κουλούρι 19-28 23

8. Βερδικούσια 26-22 22

9. Ιπποκράτης 26-27  20

10. Μελιβοία 25-26  19

11. Συκούριο   22-24 16

12. Βαλανίδα 14-25 15

13. Ακαδημία Τυρνάβου 17-30  15

14. Μαρμαρίνη 15-28  13

15. Αιγάνη 20-29  12

16. Σ.Σ. Ραψάνης14-34  9

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 25/1, 15:00)

Συκούριο-Δρυμός

Κουλούρι-Ιπποκράτης

Βερδικούσια-Βαλανίδα

Πανιώνιος-Μαρμαρίνη

Δήμητρα Γιάνν.-Γόννοι

Ακαδημία Τυρν.-Μελιβοία

Αιγάνη-Πελασγιώτιδα

Δένδρα-Σ.Σ. Ραψάνης

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ελευθεραί-Μελισσοχώρι  1-2

Βαμβακού-Ναρθάκι 0-4

Αγ. Ανάργυροι-Πύρρος  1-2

Λαρισαϊκός-Νέα Πολιτεία  1-1

Αναγέννηση Φ.-Γλαύκη 0-0

Γαλήνη-Υπέρεια  1-3

Βούναινα-Ραχούλα 4-0

Παναγροτικός-Προμηθέας 1-2

Η βαθμολογία (16η αγωνιστική)

1. Πύρρος 22-13 34

2. Βούναινα 33-14  33

3. Παναγροτικός 35-21 31

4. Νέα Πολιτεία 32-18 29

5. Υπέρεια 32-22  29

6. Μελισσοχώρι 28-19 28

7. Βαμβακού 26-24  27

8. Ελευθεραί 19-13 27

9. Ναρθάκι 32-20 25

10. Ραχούλα 23-23  22

11. Άγιοι Ανάργυροι 17-19 19

12. Προμηθέας 13-24 13

13. Λαρισαϊκός 14-30  11

14. Γαλήνη 10-26 10

15. Γλαύκη 10-37  8

16. Αναγέννηση Φ. 9-31 7

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 25/1, 15:00)

Μελισσοχώρι-Ναρθάκι

Πύρρος-Ελευθεραί

Νέα Πολιτεία-Βαμβακού

Γλαύκη-Αγ. Ανάργυροι

Υπέρεια-Λαρισαϊκός

Ραχούλα-Αναγέννηση Φ.

Παναγροτικός-Γαλήνη

Προμηθέας-Βούναινα