Saturday, 07 December 2019 19:38

Α1 ΕΠΣΛ - 12η: Μόνοι στην κορυφή Γόννοι και Παναγροτικός (αποτ., βαθμ.)

Written by

Στον 1ο όμιλο οι Όλυμπος Γόννων και Δήμητρα Γιάννουλης δεν κατάφεραν να πάρουν νίκες για την 12η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ.

Στον 2ο όμιλο ο Παναγροτικός Νίκαιας απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής μετά τη σημαντική νίκη με 1-0 κόντρα στο Ελευθεραί.

Να περάσουμε και να δούμε όλα τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής ημέρας:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Μελιβοία-Συκούριο  1-1

Πελασγιώτιδα-Γόννοι 2-2

Σ.Σ. Ραψάνης-Μαρμαρίνη 2-0

Δένδρα-Βαλανίδα 2-0

Αιγάνη-Ιπποκράτης  5-3

Ακαδημία Τυρνάβου-Δρυμός 0-2

Δήμητρα Γιάννουλης-Κουλούρι 1-1

Πανιώνιος-Βερδικούσια 1-0

Η βαθμολογία (12η αγωνιστική)

1. Γόννοι 34-6  29

2. Δήμητρα Γιάννουλης 24-7 28

3. Δένδρα 24-15 26

4. Βερδικούσια 21-16 18

5. Πελασγιώτιδα 18-14 18

6. Κουλούρι 15-23 18

7. Δρυμός 16-14 18

8. Πανιώνιος 15-16 16

9. Συκούριο  19-17 15

10. Μελιβοία 21-21 15

11. Βαλανίδα 10-19  13

12. Ακαδημία Τυρνάβου 11-20 11

13. Ιπποκράτης 16-25 10

14. Μαρμαρίνη 10-18  9

15. Αιγάνη 16-22 9

16. Σ.Σ. Ραψάνης10-27 7

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 15/12, 15:00)

Συκούριο-Γόννοι

Μαρμαρίνη-Μελιβοία

Βαλανίδα-Πελασγιώτιδα

Ιπποκράτης-ΣΣ Ραψάνης

Δρυμός-Δένδρα (Σάββατο 14/12, 15:00)

Κουλούρι-Αιγάνη

Βερδικούσια-Ακαδημία Τυρν.

Πανιώνιος-Δήμητρα Γιάνν.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Φ.-Μελισσοχώρι 0-4

Γαλήνη-Λαρισαϊκός 1-1

Βούναινα-Αγ. Ανάργυροι 1-1

Προμηθέας-Βαμβακού  2-3

Παναγροτικός-Ελευθεραί 1-0

Ραχούλα-Ναρθάκι  0-3

Υπέρεια-Πύρρος  0-1

Γλαύκη-Νέα Πολιτεία 0-5

Η βαθμολογία (12η αγωνιστική)

1. Παναγροτικός 27-16  25

2. Βούναινα 26-12  24

3. Ελευθεραί 15-8  23

4. Ραχούλα 18-10 22

5. Πύρρος 15-11 22

6. Νέα Πολιτεία 25-14 21

7. Βαμβακού 22-15 21

8. Υπέρεια 21-16 20

9. Μελισσοχώρι 20-1718

10. Άγιοι Ανάργυροι 14-15 15

11. Ναρθάκι 21-17 15

12. Γαλήνη 9-18 10

13. Λαρισαϊκός 11-23 9

14. Γλαύκη 10-29 7

15. Αναγέννηση Φ. 8-26  6

16. Προμηθέας 5-19  5

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 15/12, 15:00)

Μελισσοχώρι-Λαρισαϊκός

Αγ. Ανάργυροι-Αναγέννηση Φ.

Βαμβακού-Γαλήνη

Ελευθεραί-Βούναινα

Ναρθάκι-Προμηθέας

Πύρρος-Παναγροτικός

Νέα Πολιτεία-Ραχούλα

Γλαύκη-Υπέρεια