Saturday, 09 November 2019 19:59

Α1 ΕΠΣΛ: Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής (αποτ., βαθμ.)

Written by

Για την 8η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ, ο Όλυμπος Γόννων πέρασε σαν ..."τρένο" από το Κουλούρι πετυχαίνοντας τη νίκη της ημέρας με το εντυπωσιακό 6-0 ενώ σπουδαία νίκη πέτυχε και ο Ιπποκράτης Λάρισας (φωτό) που "φιλοδώρισε" με τέσσερα γκολ την Βαλανίδα στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου.

Στον 2ο όμιλο Ραχούλα και Ελευθεραί μοιράζονται την κορυφή.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αιγάνη-Συκούριο (Κυριακή, 15:00)

Ακαδημία Τυρνάβου-Δένδρα  0-1

Δήμητρα Γιάννουλης-ΣΣ Ραψάνης  2-0

Πανιώνιος-Πελασγιώτιδα  1-2

Βερδικούσια-Μελιβοία  1-0

Κουλούρι-Γόννοι  0-6

Δρυμός-Μαρμαρίνη  3-0

Ιπποκράτης-Βαλανίδα 4-1

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική)

1. Όλυμπος Γόννων 22-3 19

2. Δένδρα 17-8 19

3. Δήμητρα Γιάννουλης 15-4 18

4. Δρυμός 12-9  14

5. Πελασγιώτιδα 10-7  13

6. Κουλούρι 11-16  13

7. Πανιώνιος 11-11  10

8. Βαλανίδα 9-15  10

9. Βερδικούσια 9-13  9

10. Ακαδημία Τυρνάβου 9-13  8

11. Συκούριο 13-10  8

12. Μελιβοία 13-16  8

13. Μαρμαρίνη 6-11  6

14. Ιπποκράτης 10-10  7

15. Σ.Σ. Ραψάνης6-19   3

16. Αιγάνη 8-16   2

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική (9η - Κυριακή 17/11, 15:00)

Συκούριο-Δένδρα

Πελασγιώτιδα-Ακαδημία Τυρνάβου

Μελιβοία-Δήμητρα Γιάννουλης

Γόννοι-Πανιώνιος

Μαρμαρίνη-Βερδικούσια

Βαλανίδα-Κουλούρι

Ιπποκράτης-Δρυμός

Σ.Σ. Ραψάνης-Αιγάνη (Σάββατο 16/11, 15:00)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Παναγροτικός-Μελισσοχώρι  1-2

Ραχούλα-Προμηθέας  4-0

Υπέρεια-Βούναινα   3-3

Γλαύκη-Γαλήνη   0-2

Νέα Πολιτεία-Αναγέννηση Φ. 3-3

Πύρρος-Λαρισαϊκός  3-3

Ναρθάκι-Αγ. Ανάργυροι   2-2

Ελευθεραί-Βαμβακού   2-0

Η βαθμολογία (8η αγωνιστική)

1. Ραχούλα 13-5   17

2. Ελευθεραί 11-4   17

3. Βούναινα 18-9 16

4. Παναγροτικός 17-13   15

5. Πύρρος 12-8  15

6. Άγιοι Ανάργυροι 11-8  14

7. Υπέρεια 18-14   14

8. Βαμβακού 14-11 13

9. Νέα Πολιτεία 15-10  12

10. Μελισσοχώρι 13-13  11

11. Γλαύκη 8-12   7

12. Γαλήνη 6-15   6

13. Αναγέννηση Φ. 7-12   6

14. Ναρθάκι 8-15    6

15. Λαρισαϊκός 7-17  4

16. Προμηθέας 2-14  3

Επόμενη αγωνιστική (9η - Κυριακή 17/11, 15:00)

Μελισσοχώρι-Προμηθέας

Βούναινα-Παναγροτικός

Γαλήνη-Ραχούλα

Αναγέννηση Φ.-Υπέρεια

Λαρισαϊκός-Γλαύκη

Αγ. Ανάργυροι-Νέα Πολιτεία

Βαμβακού-Πύρρος

Ελευθεραί-Ναρθάκι