Saturday, 26 October 2019 20:02

Α1 ΕΠΣΛ: Το πανόραμα της 6ης αγωνιστικής (αποτ., βαθμ.)

Written by

Η Αστραπή Ν.Πολιτείας, ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης και η Αναγέννηση Φαρσάλων πέτυχαν τις νίκες της ημέρας σε 1ο και 2ο όμιλο της Α1 ΕΠΣΛ.

Να περάσουμε και να δούμε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες όπως έχουν διαμορφωθεί και στους δύο ομίλους μετά την 6η αγωνιστική που διεξήχθη ανήμερα του Αγίου Δημητρίου το Σάββατο (26/10).

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Δήμητρα Γιάννoυλης-Συκούριο 2-0

Πανιώνιος-Ακαδημία Τυρνάβου 4-1

Βερδικούσια-Αιγάνη 2-2

Κουλούρι-Δένδρα 1-3

Δρυμός-ΣΣ Ραψάνης 2-0

Ιπποκράτης-Πελασγιώτιδα 0-0

Βαλανίδα-Μελιβοία 0-2

Μαρμαρίνη-Γόννοι 1-0

Η βαθμολογία (6η αγωνιστική)

1. Γόννοι 14-2 13

2. Δένδρα 14-8 13

3. Δήμητρα Γιάννουλης 10-3 12

4. Δρυμός 8-6 11

5. Πανιώνιος 10-7 10

6. Κουλούρι 10-10 10

7. Πελασγιώτιδα 8-5 10

8. Βαλανίδα 7-10 9

9. Ακαδημία Τυρνάβου 7-9 8

10. Συκούριο 10-8 5

11. Μελιβοία 10-14 5

12. Μαρμαρίνη 5-7 5

13. Ιπποκράτης 5-7 4

14. Σ.Σ. Ραψάνης5-15 3

15. Βερδικούσια 6-12 3

16. Αιγάνη 7-13 2

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν.

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 3/11, 15:30)

Συκούριο-Ακαδημία Τυρν.

Αιγάνη-Δήμητρα Γιάννουλης

Δένδρα-Πανιώνιος

ΣΣ Ραψάνης-Βερδικούσια

Πελασγιώτιδα-Κουλούρι

Μελιβοία-Δρυμός

Γόννοι-Ιπποκράτης

Βαλανίδα-Μαρμαρίνη

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Υπέρεια-Μελισσοχώρι 4-0

Γλαύκη-Ραχούλα 1-2

Νέα Πολιτεία-Παναγροτικός 6-1

Πύρρος-Προμηθέας 2-1

Ναρθάκι-Βούναινα 1-1

Ελευθεραί-Γαλήνη 3-0

Βαμβακού-Αναγέννηση Φ. 1-3

Αγ. Ανάργυροι-Λαρισαϊκός 3-1

Η βαθμολογία (6η αγωνιστική)

1. Βούναινα 13-4 14

2. Ραχούλα 7-3 13

3. Άγιοι Ανάργυροι 9-5 13

4. Υπέρεια 14-7 13

5. Παναγροτικός 12-10 12

6. Ελευθεραί 7-4 11

7. Πύρρος 7-5 11

8. Βαμβακού 13-9 10

9. Νέα Πολιτεία 10-5 10

10. Μελισσοχώρι 9-10 7

11. Αναγέννηση Φ. 4-9 4

12. Γλαύκη 7-10 4

13. Ναρθάκι 6-13 4

14. Γαλήνη 4-13 3

15. Προμηθέας 2-9 3

16. Λαρισαϊκός 4-12 3

Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 3/11, 15:30)

Μελισσοχώρι-Ραχούλα

Παναγροτικός-Υπέρεια

Προμηθέας-Γλαύκη

Βούναινα-Νέα Πολιτεία

Γαλήνη-Πύρρος

Αναγέννηση Φ.-Ναρθάκι

Λαρισαϊκός-Ελευθεραί

Βαμβακού-Αγ. Ανάργυροι