Thursday, 24 September 2020 15:06

Super League 2: Η κλήρωση, το πρόγραμμα και η πρώτη αναβολή για τον Απόλλωνα Λάρισας!

Written by

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League 2 για τη σεζόν 2020-2021.

Με συνθήκες covid-19 διενεργήθηκε σήμερα η κλήρωση της Super League 2, για τη σεζόν 2020-2021.

Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις, η πρώτη είναι η κανονική διάρκεια με 22 αγωνιστικές και θα ακολουθήσουν 10 αγωνιστικές των play off (θέσεις 1-6) και play out (θέσεις 7-12).

Η ημερομηνία έναρξης ορίστηκε στις 24 Οκτωβρίου.

Η Ξάνθη ζήτησε να μην αγωνιστεί στις πρώτες δύο αγωνιστικές, για να προλάβει να προετοιμαστεί και έτσι τα πρώτα δύο της παιχνίδια θα γίνουν αργότερα σε εμβόλιμες αγωνιστικές.

Έτσι αναγκαστικά αναβάλλεται η πρεμιέρα για τον Απόλλωνα Λάρισας που είναι να αντιμετωπίσει την Ξάνθη και ουσιαστικά θα ξεκινήσει στα Τρίκαλα την 2η αγωνιστική την φετινή του πορεία στο πρωτάθλημα.

Πριν από την κλήρωση, ο Λεωνίδας Λεουτσάκος δήλωσε: «Να ευχηθούμε να υπάρχει υγεία σε όλες τις ομάδες. Πιστεύουμε ότι θα γίνει ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα στη Super League 2, με καλό ποδόσφαιρο. Ευελπιστούμε να ανοίξει οι θέσεις των θεατών για να έχουμε και κόσμο στα γήπεδα».

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας - Λεβαδειακός
ΟΦ Ιεράπετρας - Διαγόρας
Χανιά - Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή - Τρίκαλα
Εργοτέλης - Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας - Ξάνθη ΑΝΑΒΟΛΗ

2η αγωνιστική
ΟΦ Ιεράπετρας - Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός - Χανιά
Διαγόρας - Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας - Εργοτέλης
Τρίκαλα - Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη - Ιωνικός

3η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας - Χανιά
Παναχαϊκή - ΟΦ Ιεράπετρας
Εργοτέλης - Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας - Διαγόρας
Ξάνθη - Δόξα Δράμας
Ιωνικός - Τρίκαλα

4η αγωνιστική
Παναχαϊκή - Καραϊσκάκης Άρτας
Χανιά - Εργοτέλης
ΟΦ Ιεράπετρας - Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός - Ξάνθη
Διαγόρας - Ιωνικός
Τρίκαλα - Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας - Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας - Παναχαϊκή
Ξάνθη - Χανιά
Ιωνικός - ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα - Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας - Διαγόρας

6η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας - Καραϊσκάκης Άρτας
Εργοτέλης - Ξάνθη
Παναχαϊκή - Ιωνικός
Χανιά - Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας - Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός - Διαγόρας

7η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας - Ξάνθη
Ιωνικός - Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα - Εργοτέλης
Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή
Διαγόρας - Χανιά
Λεβαδειακός - ΟΦ Ιεράπετρας

8η αγωνιστική
Ιωνικός - Καραϊσκάκης Άρτας
Ξάνθη - Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας - Δόξα Δράμας
Εργοτέλης - Διαγόρας
Παναχαϊκή - Λεβαδειακός
Χανιά - ΟΦ Ιεράπετρας

9η αγωνιστική
Καραϊσκάκης Άρτας - Τρίκαλα
Δόξα Δράμας - Ιωνικός
Διαγόρας - Ξάνθη
Λεβαδειακός - Απόλλων Λάρισας
ΟΦ Ιεράπετρας - Εργοτέλης
Χανιά - Παναχαϊκή

10η αγωνιστική
Δόξα Δράμας - Καραϊσκάκης Άρτας
Τρίκαλα - Διαγόρας
Ιωνικός - Λεβαδειακός
Ξάνθη - ΟΦ Ιεράπετρας
Απόλλων Λάρισας - Χανιά
Εργοτέλης - Παναχαϊκή

11η αγωνιστική
Διαγόρας - Καραϊσκάκης Άρτας
Λεβαδειακός - Δόξα Δράμας
ΟΦ Ιεράπετρας - Τρίκαλα
Χανιά - Ιωνικός
Παναχαϊκή - Ξάνθη
Εργοτέλης - Απόλλων Λάρισας

- Στον β' γύρο οι έδρες των αγώνων είναι αντίστροφα.