Συναρπαστικά φινάλε στα παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής, στην Β’ ΕΠΣΛ και στους τρεις ομίλους, όπου δεν έλλειψαν οι εκπλήξεις!
Συγκεκριμένα οι Αναγέννηση Ευαγγελισμού και Αμπελόκηποι Λάρισας (φωτό) νίκησαν τους πρωτοπόρους στον 1ο όμιλο (δηλ. Αργυροπούλι και Ιπποκράτη), η Δάφνη Γλαύκης υπέταξε τη Νέα Πολιτεία στον 2ο όμιλο ενώ οι Άγιοι Ανάργυροι πήραν και το Ελευθεραί στον 3ο όμιλο.
Αναλυτικά:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Αμπελόκηποι-Ιπποκράτης 2-0
Αμπελωνιακός-Ακαδημία Ελασσόνας 0-5
Ευαγγελισμός-Αργυροπούλι 3-2
Ακαδημία Τυρνάβου-ΑΕΛ 1-0
Βαλανίδα-Δρυμός 4-1
Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):
1. Αργυροπούλι 37-10 27
2. Ιπποκράτης 20-12 25
3. Ευαγγελισμός 22-18 19
4. ΑΕΛ 26-15 18
5. Ακαδημία Ελασσόνας 27-24 18
6. Βαλανίδα 18-28 14
7. Αμπελόκηποι 20-16 14
8. Ακαδημία Τυρνάβου 9-18 12
9. Δρυμός 8-22 5
10. Αμπελωνιακός 12-36 2
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 04/02, 15:00)
Αμπελόκηποι-Αμπελωνιακός
Ακαδημία Ελασσόνας-Βαλανίδα
Ιπποκράτης-Ακαδημία Τυρνάβου
Δρυμός-Ευαγγελισμός
ΑΕΛ-Αργυροπούλι
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Γλαύκη-Νέα Πολιτεία 3-0
Ανθούπολη-Ελάτεια 3-0
Μελιβοία-Αναγέννηση Ολύμπου 2-2
Προμηθέας-Λαρισαϊκός 1-2
Στόμιο-Γαλήνη 1-0
Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):
1. Ανθούπολη 51-7 33
2. Λαρισαϊκός 19-18 22
3. Μελιβοία 17-16 20
4. Αναγέννηση Ολύμπου 20-16 17
5. Νέα Πολιτεία 17-17 16
6. Στόμιο 18-26 13
7. Γαλήνη 15-20 13
8. Γλαύκη 11-16 11
9. Προμηθέας 15-21 11
10. Ελάτεια 7-33 3
Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 04/02, 15:00)
Γλαύκη-Ανθούπολη
Ελάτεια-Στόμιο
Νέα Πολιτεία-Προμηθέας
(Κυριακή 05/02, 15:00)
Γαλήνη-Μελιβοία
Λαρισαϊκός-Αναγέννηση Ολύμπου
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Αγ. Ανάργυροι-Ελευθεραί 1-0
ΠΑΟΛ Αβέρωφ-Υπέρεια 3-1
Βούναινα-Τερψιθέα 3-1
Ομόνοια-Χαλκιάδες 1-2
Διογένης-Αμπελιά 5-0
Η βαθμολογία (11η αγωνιστική):
1. Άγιοι Ανάργυροι 37-9 30
2. Βούναινα 29-19 22
3. ΠΑΟΛ Αβέρωφ 21-14 20
4. Ελευθεραί 16-18 18
5. Διογένης 19-13 17
6. Ομόνοια 8-13 14
7. Τερψιθέα 16-22 12
8. Χαλκιάδες 20-26 12
9. Υπέρεια 20-26 11
10. Αμπελιά 13-40 1
Επόμενη αγωνιστική (Κυριακή 05/02, 15:00)
Αγ. Ανάργυροι-ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Υπέρεια-Διογένης
Ελευθεραί-Ομόνοια
Αμπελιά-Βούναινα
Χαλκιάδες-Τερψιθέα