Η Νίκη Βόλου παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, επικράτησε με σκορ 2-0 του Καμπανιακού για την 6η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2.
Στο 30′ ο Τζιώρας με σουτ έκανε το 1-0 και ο Ανδρέου σκόραρε με κεφαλιά για το 2-0 στο 43′. Στο 53′ η Νίκη Βόλου είχε δοκάρι με σουτ του Μιράντα.
Αυτή ήταν η 2η νίκη στη σειρά για τη Νίκη Βόλου. Μία νίκη που τη φέρνει κοντά πια στην πέμπτη θέση της κατάταξης.
Νίκη Βόλου – Καμπανιακός 2-0
Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος (70′ Τοπαλίδης), Αναστασίου, Ανδρέου, Μπαχανάκ, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (61′ Λίταινας), Γαβριηλίδης, Ριμπέιρο (80′ Πολίτης), Μιράντα (61′ Κρητικός) και Τζιώρας (70′ Μοράρ).
Καμπανιακός: Κασαπίδης, Γαρύφαλλος, Γιουκούδης, Ν. Καθάριος (77′ Καράμπελας), Μπούσης, Παπαστεριανός, Πόζογλου (70′ Ξιφιλίνος), Π. Καθάριος (46′ Προσκυνητόπουλος), Σαρβανίδης (46′ Έππας), Τότσκα (60′ Μάνιος) και Φροσύνης.