Μετά το 2-2 με τον Μακεδονικό, ο Λεβαδειακός είχε και νέα απώλεια βαθμών. Αυτή τη φορά γνώρισε την πρώτη του ήττα για φέτος, με την Αναγέννηση Καρδίτσας να επικρατεί με σκορ 2-0 βάζοντας τέλος σε ένα αρνητικό σερί τριών συνεχόμενων ηττών και σκαρφαλώνοντας στην πρώτη πεντάδα.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 5′. Σκόρερ ο Κονίλιο, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον Κρος βάζοντας μπροστά την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 56′ όταν με αυτογκόλ του Πίρινεν η Αναγέννηση πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων.
Οι Βοιωτοί δεν μπόρεσαν να μπουν ποτέ στο ματς, με αποτέλεσμα να δουν το αήττητό τους να «σπάει», χάνοντας βαθμούς για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική.
Αναγέννηση Καρδίτσας – Λεβαδειακός 2-0
Σκόρερ: 5′ Κονίλιο, 56′ αυτ. Πίρινεν
Αναγέννηση Καρδίτσας): Τσέλιος, Τομάσεβιτς, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Κοζορώνης, Κοκκίνης, Βερνάρδος, Μπούζας, Κονίλιο.
Λεβαδειακός: Κροφ, Πίρινεν, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Μπελμόντ, Χάμοντ, Μεχία, Πολέττο, Ρομό, Γιαννιώτας.