Tuesday, 02 April 2019 23:23

Τεχνική κολύμβηση: Ομάδα από μέταλλο ο Λαρισαϊκός-Τιτάνες (pics)

Written by

Σε τροχιά ανόδου ο Λαρισαϊκός-Τιτάνες στους χειμερινούς αγώνες Βορείου Ελλάδος, εκπροσωπώντας επάξια την Τεχνική Κολύμβηση της Θεσσαλίας.
Για ακόμα μια φορά και με περισσότερα μετάλλια ο Λαρισαϊκός-Τιτάνες έφτασε να 'ναι 9ος σύλλογος μεταξύ των 24ρων που συμμετείχαν.
Οι αθλητές της αποστολής κατέκτησαν συνολικά: 4 χρυσά, 9 αργυρά και 5 χάλκινα μετάλλια και απέδειξαν πως η τεχνική κολύμβηση ,αυτό το ξεχωριστό άθλημα με τη χρήση του μονοπέδιλου (ουρά γοργόνας) την ολοπρόσωπη μάσκα, τον αναπνευστήρα κ τις φιάλες, έχει χρόνο με το χρόνο ανοδική πορεία.
Φυσικά αξίζει να σημειωθεί πως τα αποτελέσματα αυτά είναι καρποί της σκληρής και αποδοτικής δουλειάς των προπονητών κ. Παναγιώτη Παπαδημητρούλα και κ. Κων/νας Ζαχείλα τους οποίους το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρει θερμά κ εύχεται μεγαλύτερες επιτυχίες στο μέλλον.
Συγχαρητήρια και στην έφορο του τμήματος κ. Γιώτα Παπαργύρη -Καρατσιβή για την άρτια οργάνωση της αποστολής και την συνεχή παρουσία της δίπλα στους αθλητές.



Πιο αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κατηγορία Νεανίδων
• Καρατσιβή Αθανασία:
1η θέση στα 1500μ επιφάνειας, στα 800 μ επιφάνειας και στα 400μ επιφάνειας
• Βασιλοπούλου Βάσω
5η θέση στα 50 ΔΠ και 6η θέση στα 100 ΔΠ

Κατηγορία ΠΚΡ Β
• Μπαλασίνα Μαρία
1η θέση στα 200μ επιφάνειας και 2η στα 400μ επιφάνειας και στα 100μ επιφάνειας
• Βόγγολη Άννα
3η θέση στα 200 μ ΔΠ, 4η θέση στα 500 μ ΔΠ και 6η θέση στα 100 μ ΔΠ

Κατηγορία Κορασίδων
• Μότσια Αρετή
2η θέση στα 1500μ επιφάνειας και στα 800μ επιφάνειας και 3η στα 400μ επιφάνειας
• Τσιαγκλάνη Όλγα
5η θέση στα 800μ επιφάνειας και στα 500 ΑΠΝΟΗ και 8η θέση στα 400μ ΔΠ

Κατηγορία ΠΑΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α'
• Σχοινά Σταματία
2η θέση 800μ επιφάνειας ,στα 400μ επιφάνειας και στα 200μ επιφάνειας



Κατηγορία ΠΑΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β'

• Σχοινά Μαρία-Ειρήνη
2η θέση στα 200μ ΔΠ , 3η θέση στα 400μ ΔΠ και 4η θέση στα 100μ ΔΠ

Κατηγορία ΠΑΙΔΩΝ
• Κόρακας Στέφανος
2η θέση στα 100μ επιφάνειας και 3ος στα 200μ επιφάνειας και 50μ επιφάνειας
• Jordanov Jordan
11η θέση στα 50μ ΔΠ και 13ος στα 100μ ΔΠ και στα 200μ ΔΠ

Κατηγορία Παμπαίδων
• Πιτένης Θοδωρής
6η θέση στα 400μ ΔΠ και 9ος στα 200μ ΔΠ και στα 50μ ΔΠ

Κατηγορία Προαγωνιστικών
• Φίλογλου Άννα
5η θέση στα 100μ επιφάνειας και στα 200μ ΔΠ κι 6η θέση στα 200μ επιφάνειας
• Κουρνιακου Νένα
5η θέση στα 100 ΔΠ κι 6η θέση στα 200 ΔΠ
• Μπακάλης Ηλίας
8η θέση στα 100μ ΔΠ κι 9η θέση στα 200 μ ΔΠ και στα 50μ ΔΠ.
• Ντούφας Θάνος
7η θέση στα 50μ ΔΠ και στα 100μ ΔΠ κι 8η θέση στα 200μ ΔΠ