Sunday, 06 October 2019 20:25

Α1 ΕΠΣΛ: Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής (αποτ., βαθμ.)

Written by

Μετά την 3η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ στον 1ο όμιλο συγκατοικούν πέντε ομάδες στην κορυφή της βαθμολογίας ενώ στον 2ο όμιλο βρίσκονται εκεί η ΑΕ Βούναινα και ο Παναγροτικός Νίκαιας συνέχισαν με εντυπωσιακές νίκες.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Συκούριο-Κουλούρι  2-0

Πανιώνιος-Ιπποκράτης  1-0

Δήμητρα Γιάννουλης-Βαλανίδα  2-0

Ακαδημία Τυρνάβου-Μαρμαρίνη  1-1

Αιγάνη-Γόννοι  0-1

Δένδρα-Μελιβοία  4-2

Πελασγιώτιδα-ΣΣ Ραψάνης  2-0

Βερδικούσια-Δρυμός  1-2

Η βαθμολογία
(3η αγωνιστική)

1. Ακαδημία Τυρνάβου 6-3  7

2. Γόννοι 6-1               7

3. Δρυμός 5-2             7

4. Πανιώνιος 5-3          7

5. Πελασγιώτιδα 6-3     7

6. Δένδρα 9-6              6

7. Δήμητρα Γιάννουλης 5-3  5

8. Κουλούρι 5-6           4

9. Βαλανίδα 1-4           3

10. Σ.Σ. Ραψάνης 3-5   3

11. Συκούριο  6-3       1

12. Μελιβοία 6-9        1

13. Ιπποκράτης 4-6   1

14. Μαρμαρίνη 4-6    1

15. Αιγάνη 2-7          0

16. Βερδικούσια 1-7  0

*Ο Κίσσαβος Συκουρίου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς από την περσινή σεζόν

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 12/10, 16:30)

Βερδικούσια-Συκούριο

Κουλούρι-Πανιώνιος

Δρυμός-Δήμητρα Γιάνν.

Ιπποκράτης-Ακαδημία Τυρν.

Βαλανίδα-Αιγάνη

Μαρμαρίνη-Δένδρα

Γόννοι-ΣΣ Ραψάνης

Μελιβοία-Πελασγιώτιδα

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Μελισσοχώρι-Πύρρος  1-1

Νέα Πολιτεία-Ναρθάκι  0-1

Γλαύκη-ΑΟ Ελευθερών  1-1

Υπέρεια-Βαμβακού  2-5

Ραχούλα-Αγ. Ανάργυροι  1-0

Παναγροτικός-Λαρισαϊκός  5-0      

Προμηθέας-Αναγέννηση Φ.  1-0

Γαλήνη-Βούναινα  1-4

Η βαθμολογία (3η αγωνιστική)

1. Βούναινα 9-1           9

2. Παναγροτικός 8-0    9

3. Πύρρος 4-2             5

4. Βαμβακού 7-4         6

5. Ραχούλα 2-1           6

6. Άγιοι Ανάργυροι 2-2     4

7. Νέα Πολιτεία 2-2    4

8. Υπέρεια 4-6           4

9. Γλαύκη 5-2            4

10. Ελευθεραί 2-3      4

11. Μελισσοχώρι 3-3    4

12. Ναρθάκι 3-4       3

13. Προμηθέας 1-5   3

14. Λαρισαϊκός 2-7   2

15. Γαλήνη 1-7        0

16. Αναγέννηση Φ. 0-6  0

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 12/10, 16:30)

Νέα Πολιτεία-Μελισσοχώρι

Πύρρος-Γλαύκη

Ναρθάκι-Υπέρεια

Ελευθεραί-Ραχούλα

Βαμβακού-Παναγροτικός

Αγ. Ανάργυροι-Προμηθέας

Λαρισαϊκός-Βούναινα

Αναγέννηση Φ.-Γαλήνη

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pic by athleticlarissa