A+ R A-

Sunday, 15 April 2018 19:42

F.L.: Στον πόντο πλέον ο Άρης τον ΟΦΗ (αποτ., βαθμ., vid)

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε το άρθρο
(1 Ψήφος)

F.L. 26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ...Ο Άρης συνέτριψε με 5-2 τον Παναιγιάλειο εντός έδρας και πλησίασε τον ΟΦΗ που έμεινε στο 1-1 με την Δόξα στην Δράμα.

Οι Κρητικοί μετά από 12 σερί νίκες σκόνταψαν, παρ' όλο που προηγήθηκαν μόλις στο 7΄ και οι Θεσσαλονικείς το εκμεταλλεύτηκαν, αυξάνοντας και στο +12 την απόσταση από την τρίτη Παναχαϊκή, που έμεινε στο 0-0 εντός έδρας κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου.


Κατά τα άλλα, Σπάρτη και Εργοτέλης έμειναν πάνω από την επικίνδυνη ζώνη με εντός έδρας νίκες επί Αναγέννησης Καρδίτσας και Απόλλωνα Λάρισας αντίστοιχα.


Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Σάββατο 14/04

Πανσερραϊκός - Κισσαμικός 0-2 (62' Λεμονής, 71' Χαλκιαδάκης)

ΑΕ Καραϊσκάκης - Καλλιθέα 1-0 (42' Λουκίνας)




Κυριακή 15/04

Δόξα Δρ. - ΟΦΗ 1-1 (65' Κουσκουνάς - 7' Μαχαίρας)

Σπάρτη - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 (18', 38' Φουρτάδο)

Άρης - Παναιγιάλειος 5-2 (26' Πλατέλλας, 51', 68' Διαμαντόπουλος, 56' Μπαργκάν, 90' Κανακούδης - 44' Σταματής, 59' Κόκκορης)

Παναχαϊκή - Απόλλων Πόντου 0-0

Εργοτέλης - Απόλλων Λάρισας 3-1 (49' Τσιλούλης, 62' Σταματάκος, 65' Πάτας - 58' Κάιπερς)

Αχαρναϊκός - Τρίκαλα 0-3 α.α.
Βέροια - Αιγινιακός 0-3 α.α.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΟΦΗ 64

2. Άρης 63

................................................

3. Παναχαϊκή 51

4. ΑΟΧ Κισσαμικός 46 *

5. Δόξα Δράμας 44

6. Καραϊσκάκης 43

7. Απόλλων Λάρισας 43

8. Απόλλων Πόντου 43

9. Τρίκαλα 42

10. Σπάρτη 35

11. Αναγέννηση Καρδίτσας 31

12. Εργοτέλης 30

................................................

13. Αιγινιακός 29

14. Πανσερραϊκός 28

15. Παναιγιάλειος 21

16. Καλλιθέα 16

17. Βέροια 5

18. Αχαρναϊκός -51

* Ο ΑΟΧ Κισσαμικός έχει ματς λιγότερο, θα πάρει τρίποντο στα χαρτιά για τον αγώνα που δεν έγινε με τη Βέροια στην 5η αγωνιστική.

** Βέροια και Αχαρναϊκός έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27Η)

Σάββατο 21 Απριλίου

ΑΟΧ Κισσαμικός - ΟΦΗ (17:00 ΕΡΤ3)

Εργοτέλης - Καραϊσκάκης Άρτας

Κυριακή 22 Απριλίου

Απόλλων Πόντου - Άρης (17:00 ΕΡΤ3)

Αναγέννηση Καρδίτσας - Πανσερραϊκός

Παναιγιάλειος - Δόξα Δράμας

Αιγινιακός - Σπάρτη

Απόλλων Λάρισας - Παναχαϊκή

Τρίκαλα - Βέροια Δ.Δ.

Καλλιθέα - Αχαρναϊκός Δ.Δ.

Διαβάστηκε 143 φορές Τελευταία επεξεργασία: Monday, 16 April 2018 00:12

Media